2011 m. balandžio 13 d., trečiadienis

Tesla Boy koncertuos Vilniuje


Geidžiamiausia Rusijos grupe vadinami Tesla Boy savo diskografijoje kol kas turi tik vieną skaitmeninę plokštelę ir praėjusiais metais išleistą debiutinį albumą “Modern Thrills”. Įrašų skaičius kuklus, tačiau jų žvaigždė kyla taip sparčiai, kad per pastaruosius tris metus atlikėjai pagrindinių svečių teisėmis spėjo aplankyti visų didžiausių Rusijos muzikos festivalių scenas ir užsienio muzikos ekspertų vertinimu nusipelnė stovėti šalia tokių new wave grandų kaip Junior Boys, Zoot Woman ar Cut Copy.
 
Žymaus serbų fiziko ir inžinieriaus Nikola Tesla pavarde pavadintas muzikinis projektas susiformavo vėlyvais 2008-aisiais ir pagrindiniu jo iniciatoriumi tapo visą gyvenimą bute virš didžiulės elektrinės gyvenęs charizmatiškasis grupės lyderis ir vokalistas Anton Sevidov. Oficialia grupės, kurios pagrindinę sudėtį sudaro trys nariai, muzikinės karjeros pradžia laikoma 2009-ųjų pabaiga, kai pasaulį išvydo pirmoji atlikėjų kūrybą pristatanti skaitmeninė plokštelė pavadinimu „The Tesla Boy”.


Iš kart po debiutinės plokštelės pristatymo atlikėjus aplankė visuotinis pripažinimas, kuris į jų duris garsiai pasibeldė kartu su gausiais didžiausias Rusijos arenas okupuojančių festivalių „Afisha”, „Stereo Leto” ir „MIGZ” dalyvių plojimais. Motušės Rusijos pritarimas ir pasirodymas  Serbijoje vykstančiame festivalyje „EXIT” Tesla Boy vardą netrukus perkėlė į plačias interneto erdves. Čia naujai susiformavusi pasaulinė Tesla Boy gerbėjų bendruomenė negailėjo liaupsių  atlikėjų propaguojamam skambesiui, o pati grupė buvo drąsiai įvardinta kaip „geriausias Rusijoje gimęs reiškinys po degtinės“.

Šiandien Tesla Boy yra Europos ir pasaulio mastu įvertintas projektas ir tai nesunkiai įrodo reguliariai pasirodančios publikacijos svarų žodį turinčiuose Citizen K, L’Officiel, Harper’s Bazaar, In Style, Billboard ir Rolling Stone žurnaluose. Grupės debiutinio albumo „Modern Thrills“ kūriniai iki šiol mielai įtraukiami į kasmet leidžiamus muzikinius rinkinius. Juos taip pat noriai savo miksuose ir kompiliacijose naudoja garsūs didžėjai.

Visai netrukus, jau gegužės 13 d. Tesla Boy Menų fabrike LOFTAS surengs pirmąjį Lietuvoje gyvo garso koncertą, kuriuo bus pristatytas pirmasis grupės albumas. Aštuoniasdešimtųjų ritmus ir šiuolaikinį skambesį elektroniniais bei gyvais muzikos instrumentais jungiantys jaunuoliai Lietuvos publikai žada maždaug pusantros valandos programą, kurioje - ne tik populiariausios dainos, bet ir nauji bei dar neišleisti kūriniai.

Kartu su Tesla Boy Menų fabrike LOFTAS pasirodys aktyvus lėtos meilės puoselėtojas DJ St. Stereo ir gan jaunas, bet jau spėjęs neoficialia praėjusių metų muzikine viltimi tapti lietuvaičių gyvos disco-pop muzikos projektas „Proper Heat“. Apšildydami svečius iš Rusijos „Proper Heat“ žada kaip visada ritmingą, Karolio Ramoškos vokalu ir ekspresija pagardintą programą. Tesla Boy koncerto, kurių retas baigiasi pagal programą, užtvirtinimui prie DJ pulto stos new wave ir synth-pop skambesio gurmanas, Metal On Metal susivienijimo narys Kym Wild. Taip pat žadama, kad po koncerto visi ištvermingiausi bus pakviesti į vieną iš Vilniaus barų, kuriame Tesla Boy nariai sugros į paskutines energijos atsargas besikėsinantį paryčių DJ setą.

Grupės skaitmeniniai namai: www.teslaboy.com